Інструментальна діагностика

Ехокардіографія

Ехокардіографія (УЗД серця) — це сучасний ультразвуковий метод дослідження серця за допомогою якого ми можемо оцінити структуру цього органу, розміри його камер та стінок, роботу усіх клапанів серця, а також його загальну скоротливість, побачити локальні (на окремих ділянках) порушення скоротливості серцевого м'язу.

З допомогою цього методу можна діагностувати інфаркти, вади (вродженні та набуті), аневризми, пухлини серця, тромби в його порожнинах, перикардити та інші захворювання.

ЕхоКГ необхідно проводити при:
— болю в області серця
— інфаркті або підозрі на нього
— коливаннях артеріального тиску
— задишці
— аритмії
— набряках
— частому або уповільненному серцебитті
— довготривалому підвищенні температури тіла
— раптових втратах свідомості
— шумах в серці, що виявлені аускультативно лікарем

У нашому центрі досвідчені лікарі проводять ці дослідження на найновітнішому обладнанні — ультразвуковому апараті високого класу GE Logiq P9 з програмним забеспеченням 2019 року.
Електрокардіографія (ЕКГ)

ЕКГ — це інструментальний метод дослідження серця, за допомогою якого можна отримати дані про такі зміни в серцевому м'язі та порушення серцевого ритму, які не визначаються звичайними методами дослідження (аускультація).

В серцевому м'язі в процесі його роботи виникають електричні токи (так звані токи дії), які можна записати апаратом-електрокардіографом.

На ЕКГ можна визначити різноманітні порушення провідності імпульсу, зміни в серцевому м'язі, скороченні передсердь, виникнення екстрасистол.

Електрокардіограф відмічає вогнищеві та дифузні зміни у серцевому м'язі, порушення кровопостачання в ньому. За допомогою ЕКГ можна встановити інфаркт міокарду та рубцові зміни в міокарді, як наслідки інфаркту в минулому.
Made on
Tilda